נכון להיום, יותר מאלפיים תושבי ישראל מחזיקים ברישיון מגורים למשאית, קרוון או אוטובוס.

משאית קרוואן שכיף ונעים לגור בה

יוקר המחיה מוביל אותנו להיות הרבה יותר יצירתיים מבעבר ולחפש אחר דרכים אלטרנטיביות לחיות, אבל אם נהיה כנים, הוא בסך הכול מרחיק אותנו מאורח החיים הבורגני שכמעט תכנתו אותנו לשאוף אליו, מה שמביא אותנו לשקול אורחות חיים לא שגרתיים ואפילו הרפתקנים יותר במידת מה, אם נתייחס לרוח התקופה.

אם בחרתם לעבור לגור ביורט בכפר אקולוגי או בבית על משאית, או שאתם מתנסים בדרך חיים אלטרנטיבית מפני שיוקר המחיה דחק בכם או שסתם רציתם להיות חופשיים מכבלי תרבות המערב, המגורים בתוך קרוואן על גלגלים מחייבים אתכם להיות יצירתיים, לשמור על מינימליזם ולחשוב מחוץ לקופסה.

אז אם עומדים לרשותכם 30 מ”ר כדאי שתדעו איך לנצל את החלל שעומד לרשותכם בצורה מיטבית. הנה כמה רעיונות וטיפים, שיעזרו לכם לארגן משאית מגורים בצורה הטובה ביותר.

חיים על גלגלים: עשרות משפחות כבר בחרו במשאית בית למגורים.

החוק הראשון בעיצוב בית על משאית – רהיטים מודולרים לניצול מיטבי של החלל

רהיטים שמשתלבים בפינות שונות של הבית הנייד, ריהוט מתקפל ורהיטים שמנצלים את החלל בצורה נכונה הם הסוד לארגון נכון של קראוון נגרר ולהגדלת שטח הפנים. אך פרט לסוג הרהיטים שתבחרו, כדאי שתתמקדו בצורה שלהם, כך שתצליחו להלביש אותם על הבית הנייד שלכם בצורה הטובה ביותר, לנצל כל ס”מ ולא להשאיר מרווחים שאינם מנוצלים.

ריהוט מודולרי הוא הדרך לנצל חלל מצומצם במשאית מגורים.

החוק השני בעיצוב משאית קרוואן לדרכים – צרו כמה שיותר מקומות אחסון

גם אם אתם נוודים במהותכם, אתם עדיין שייכים למין האנושי, שמטבעו נוטה לאגור קצת יותר ממה שהוא צריך, או לפחות לשמור לעת הצורך.
סביר להניח שלא תזרקו את שמיכת החורף רק כי הגיעה העונה החמה, ושיש לכם לפחות מספר מזכרות שאספתם במהלך שנות חייכם, ומסיבה זו אתם חייבים ליצור מקומות אחסון שיסייעו לכם לארגן את הציוד שלכם בצורה מיטבית.
ניתן להשתמש בארגז מצעים של המיטה, לרכוש קופסאות וארגזים שמתאימים לחללים שונים בצורה מדויקת ולהיעזר במתלים עבור אחסון פנימי של ציוד ואביזרים שונים. בעזרת מתלים חיצוניים וגגון תוכלו לאחסן אופניים או ציוד נוסף כמו כיסאות לישיבה בחוץ, ערסל כדו’.

אפילו אם מדובר על משאית למגורים, אחסון תכולה נכון יכול לעזור לסדר לנצל מקום היטב.
קופסאות או סלסלות אחסון - אביזרים קריטיים לארגון בית נייד.

החוק השלישי בעיצוב בית נייד – ניצול תאורה טבעית

מכיוון שבית משאית נמצא בתנועה, באפשרותכם לבחור את כיווני האוויר של הבית. אם אתם נהנים להתעורר עם הזריחה או שאתם מעדיפים להתענג על השקיעה, השתדלו תמיד לנצל את התאורה הטבעית של הטבע ולמקם את משאית בית המגורים שלכם לכיוון הרצוי.
פרט לכך, מומלץ להתקין וילונות על מנת ליצור אווירה אינטימית וחמה ולשמור על הפרטיות כשזה מתבקש או נחוץ.

לא פשוט להיות פשוט

עיצוב בית על גלגלים דורש מינימליזם ויצירתיות. אף על פי שזה נראה פשוט לכאורה, חשוב לעשות זאת בצורה מדויקת ומחושבת על מנת להגיע אל התוצאה הטובה ביותר, כזו שתעמוד בצרכים שלכם וגם תבטיח לכם בית נעים ומסודר ככל שניתן.

צריכים עזרה בעיצוב הבית הנייד שלכם? נשמח לסייע לכם בהפיכת המשאית למקום המגורים החדש שלכם.

לפרטים צרו קשר.

רוצים לקבוע פגישה?

שתפו את המאמר עם חברים