4 יתרונות במגורים על גלגלים


2 דקות קריאה

היי!

אם אתם כאן כנראה שאתם מתעניינים במגורים על גלגלים או בית על גלגלים אך מה זה אומר בדיוק? 

אספנו לכם 4 יתרונות במאמר שלפניכם:


במציאות של ישראל 2019 בה כמעט בלתי אפשרי לקנות דירה,יותר ויותר ישראלים מחפשים פתרונות דיור מחוץ לקופסא.

בין אם זה קראוון נגרר,בית מאוטובוס או בית המורכב על משאית,הרעיון של בית על גלגלים הולך ותופס תאוצה מטורפת בשנים האחרונות.


״תנועת הבתים הקטנים״ או בקיצור טייני האוס (tiny house),התחילה בארצות הברית,בסביבות 1997 והלכה וגדלה עם השנים.החל מאנשים שמאסו בצורת החיים הנפוצה האומרת כי על משפחה לגור בבית ״רגיל״ וקבוע, ועד פתרונות לשעת חירום,אנחנו רואים יותר ויותר נגררים וקראוונים מסביבנו.


״למה לי למה לך״?


בין אם אתם זוג צעיר,סטודנטים או בעלי משפחות מכובדים מגורים על גלגלים יכולים להיות מתאימים עבורכם:


  • עצמאות. בית על גלגלים אינו מקובע בשטח או מגרש מסויים ואינו מחייב שום תלות בחברות שונות,שיטת הבנייה מאפשרת אספקה של מים,חשמל ושאר צרכים שונים באופן עצמאי,מה שנקרא בשפה המקצועית self sustainable.


  • תנועה. דמיינו מציאות שבה אתם מתעוררים למרגלות החרמון המושלג והולכים לישון מול הים התיכון. מגורים על גלגלים מאפשרים לנו לבחור איפה ומתי נגור,בהתאם למזג האוויר או שמועה על דובדנים חינם. ֿ ההגבלות של המדינה על קראוונים ובתים על גלגלים בנוגע לתנועה/חנייה מעטות מאד -תוכלו לקרוא כאן על ההיתרים הדרושים ומה חשוב לבדוק עם החברה שאיתה בחרתם לעבוד.כמו כן, הזדמנות מצויינת לקרוא על פרויקט החניונים החדשני שלנו כאן.


  • עלויות. עלות קרוואן נגרר/משאית-בית הינה זולה לעין ערוך מקניית דירה.ניקח לדוגמא חלק מעלויות קניית דירה בישראל,הכוללות את הדירה עצמה, משכנתא ,מס רכישה, שכר טרחת עורכי דין במידת הצורך, עלות מעבר דירה, דמי תיווך, ועוד ועוד, מגיעים לסכומים עצומים ובלתי אפשריים כמעט לישראלי הממוצע. לצורך העניין, עלות קרוואן נגרר הינה 70-140 אלף ש״ח ועלות משאית-בית הינה 140-350 אלף ש״ח. ״אבל בטוח צריך להתפשר״ אתם כנראה אומרים לעצמכם,על כך בסעיף הבא.


  • עיצוב אישי ופרקטיות. לא צריך להתפשר! המגוון עצום. בפגישה הראשונית עם החברה הבונה נתחיל בלבחור את אורך/רוחב החלל שבו נבנה את הבית,( נע בין 6-12 מטר וכ30 מ״ר), השמיים הם הגבול כשמגיעים לפרויקט מהסוג הזה, נוכל לבחור בין עץ טבעי, ברזל, חיפויים מסוגים שונים, פרזול ונגרות, ואפילו מערכות ״בית חכם״. נשים דגש על ריהוט מתאים ופרקטי, כזה שיכול להתקפל ולהתאים את עצמו למרחב. הכל כפי צרכיכם וטעמכם האישי.
לסיכום:


 הכל אפשרי,אך חשוב לבדוק ולבחור את החברה שאיתה אתם מרגישים בנוח ולאחר התרשמות מעבודות קודמות והמלצות.


יש לכם עוד שאלות? אנחנו כאן בשבילכם!


עמוד הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/FreemanCaravan/

האתר שלנו:https://www.freemans.co.il/

כתובת המייל שלנו: bait.freeman@gmail.com

טל-מנהל פרויקטים: 0556657818נתראה במאמר הבא!